Sandėliuose ir prekybos salėse visada turime virš 4000 vnt. prekių- stambiųjų buities prietaisų, prekių asortimentas nuolat atnaujinamas – skambinkite ir klauskite – bandysime surasti tai, ko Jūs ieškote!!!

Naudingi patarimaiKaip įsirengti tobulą virtuvę?

Kaip įsirengti tobulą virtuvę?

virt_valg_2.jpgVirtuvė - vienas svarbiausių kambarių namuose, čia praleidžiama daug laiko, o taip pat tai vienas iš parduodamo namo kainą lemiančių veiksnių. Šis straipsnis padės virtuvę paversti dar ir dailia bei funkcionalia patalpa. Geriausia virtuvė yra ta, kuri ir atrodo įspūdingai, ir išlieka funkcionali. Maksimaliai išnaudodami esamą erdvę, padidindami spintelių plotą ir pridėję dar kelis stilingus aksesuarus, net ir paprasčiausiai virtuvei suteiksite išskirtinio žavesio.

Planas

Virtuvės baldų ir technikos išdėstymas priklauso nuo virtuvės ploto. Jei senuosius baldus ir techniką išardėte, naujus nebūtinai turite montuoti pagal tą pačią schemą, nors, jei erdvės maža, gali būti, jog teks pasirinkti kad ir seną, bet optimalų ir patikrintą variantą.  

Vidutinio dydžio ar erdviose U raidės formos virtuvėse pakanka vietos ne tik spintelėms, bet ir buitinei technikai.

Bet kurios formos virtuvėje pagrindinė buitinė technika - viryklė, šaldytuvas ir kriauklė - turėtų būti išrikiuoti, taip, jog judėjimas nuo vieno prie kito būtų kuo efektyvesnis. Patartina iš šios technikos suformuoti 1,5-2,4 m kraštinių trikampį.

zalia.jpgGeriausia, kuomet virtuvė erdvi, o jos forma primena L raidę - taip ne tik lieka daugiau vietos judėjimui, bet ir pakanka erdvės visiems baldams, galbūt ir jų salelei. Kriauklę bei šaldytuvą tikslinga įrengti palei tą pačią sieną, o viryklę - prie gretimos.

Jei virtuvės kambarys - kvadrato formos, baldus ir prietaisus rikiuokite L raidės forma. Palei sienas sustačius buitinę techniką, virtuvės centre liks pakankamai vietos stalui. Tik labai svarbu, jog grindys nuolat būtų švarios ir neapkrautos nereikalingais daiktais, o ant sienų nekabėtų puodų ar keptuvių. Baldus rinkitės šviesių spalvų, kad erdvė optiškai padidėtų bei stenkitės taupyti laisvą grindų plotą, rinkdamiesi baldus ant kojelių.

plytu.jpgVirtuvėje, kurioje daug atviros erdvės, idealiai tinka įrengti „salelę" - darbastalį, kurį galima naudoti kaip barą, spintelę ar sumontuoti viryklę, kad gamindami maistą, galėtumėte nevaržomai bendrauti su namiškiais. Rinkdamiesi „salelę", ieškokite tokios, kurios visose pusėse būtų įrengtos spintelės ar stalčiai; mažesnėje virtuvėje geriau tiks apvalios formos, taupančios erdvę.

Maža ir siaura virtuvė. Nepulkite į neviltį: nors atrodo, jog tokios formos virtuvėje telieka tik palei sienas išrikiuoti pagrindinę buitinę techniką, galima rasti ir kūrybiškų sprendimų. Pavyzdžiui, jei virtuvė pereina į svetainės erdvę, spinteles ir techniką galima sustatyti palei sienas nuo grindų iki pat lubų, išnaudojant patalpos aukštį, o aplink darbastalį palikti šiek tiek erdvės. Virtuvės atmosferą praskaidrina šviesios blizgios plytelės.

Patarimai:

 • buitinę techniką, naudojančią vandenį - indų plovimo ar skalbimo mašiną - montuokite greta, kad būtų lengviau įrengti ir remontuoti santechniką.
 • virtuvė turi būti gerai vėdinama, tad kvapus iš jos pašalinkite virš viryklęs įrengdami garų surinktuvą. Aplinka virtuvėje taps daug malonesnė.
 • jei įmanoma, kriauklę montuokite palei langą, kad galėtumėte pasinaudoti natūraliu apšvietimu. 

Spintelės. Jei virtuvė didelė, joje tikrai užteks vietos spintelėms (tiek pastatomoms, tiek pakabinamoms), tačiau mažose virtuvėse tenka imtis išradingų sprendimų. Paprasčiausia ant spintelių durų įtaisyti kabliukus ar išnaudoti visą patalpos aukštį (antresolės), bet baldų gamybos kompanijos sukūrė ir ypač talpių kampinių spintelių su specialia įranga, talpinančia visus būtinus "rakandus". Jei vietos išties labai trūksta, nepaisykite taisyklių, jog spintelės, sumontuotos nuo grindų iki pat lubų, mažina erdvę - ją optiškai praplatinkite šviesių tonų baldais ir neapkrautais darbastaliais.

5_1.jpgKuo lengvesnės ir šviesesnės bus virtuvės spintelės, tuo ji atrodys didesnė. Derinkite tiek pakabinamus, tiek pastatomus baldus, kad kambaryje būtų nesuvaržyta atmosfera. Tai išgelbės virtuvę nuo tipiškos „virtuviškos" išvaizdos, padarys ją panašesnę į gyvenamąjį kambarį. Ta pati taisyklė tinka ir darbastaliams - šviesesnės spalvos neįtikėtinai padidina erdvę. 

Žemesnė erdvė skirta sėdėjimui, kavos staleliui ar televizoriui, tuo tarpu aukščiau esanti - virtuvės įrangai. Vieninga baltos ir pilkos spalvų paletė sukuria šviesią, holistišką visumą. Dažydami norimą efektą stenkitės sukurti naudodami ne kuo daugiau dažų, bet keliais tos pat spalvos sluoksniais.

3_1.jpgĮdomių formų baldai virtuvėje sukuria laisvesnę, ne tokią praktišką ir sukaustytą atmosferą. Tamsių spalvų sienos suteikia paslaptingumo. Tokia virtuvė - puiki vieta vakaroti.

Geras apšvietimas = skaidresnė aplinka

Jei jau yra kambarys, kuriame darbo vietos apšvietimas yra ypatingai svarbus, tai - virtuvė, todėl turėkite tą omenyje jau remonto pradžioje. Kambariai, kuriuose netrūksta šviesos, atrodo didesni, o ir gaminant geras apšvietimas yra tiesiog būtinas. Virš darbastalių sumontuokite taškinius šviestuvus. Ant lubų pakabinkite šviestuvą, padalintą į atskiras lanksčias dalis. Nepamirškite, jog v10.jpgapšvietimas - taip pat ir dekoratyvus akcentas: kabantis šviestuvas virtuvei suteiks ramybės pojūtį ir jaukiai apšvies stalą, o į stiklo paviršius įmontuotos lemputės tamsoje sukurs erdvės įspūdį. 

Jei įmanoma, įrenkite didelius langus ir stoglangius, dienos šviesą taip pat galima imituoti nišose įtaisytomis halogeninėmis lemputėmis (jei virtuvėje trūksta natūralaus apšvietimo). Taip pat pridėkite taškinių šviestuvų bei sieninių lempų.

Žavūs darbastaliai

Palyginus paprastai virtuvei galima įkvėpti naujo žavesio, pasirinkus tinkamus darbo paviršius. Medis visada madingas, o teisingas prižiūrimas tarnaus ilgai. Įspūdingi darbastaliai iš tamsios, egzotiškos medienos, pavyzdžiui - miletijos (wenge).

Didesniam efektui sukurti iš darbastalių galima suformuoti platesnį pusryčių stalelį, kampus suapvalinti (tai ne tik gražiai atrodo, bet ir taupo erdvę) ir panaudoti nupjautąsias dalis lentynėlėms.

2_1.jpgVienas geriausių būdų susikviesti visus į virtuvę - didelis stalas, prie kurio galima valgyti, atlikti namų darbus ar tiesiog žaisti kortomis.

Pusryčių baras puikiai tinka mažesnėse virtuvėse ir yra itin naudingas nuolat užimtų žmonių šeimai, kurioje niekas neturi laiko tokiems formalumams kaip pietūs prie bendro stalo - ypač darbo dienomis. Kaimiško stiliaus baldai tokiai virtuvei-valgomajam suteiks jaukumo.

Kaip išsirinkti darbastalį

Net jei spintelės virtuvėje yra pigesnės ir paprastesnės, pritaikius kokybišką darbastalį, virtuvė neatpažįstamai pasikeis.

4_1.jpg

Granitas. Tai tvirtas, atsparus paviršius, dažniausiai matinis arba blizgantis.

Betonas. Šį paviršių sudėtinga uždengti, tačiau rezultatai būna verti pastangų. Taip pat galima įsigyti jau paruoštų tam tikro ploto plokščių.

Bambukas. Galbūt tai nėra populiariausias pasirinkimas, tačiau šio paviršiaus išvaizda nepriekaištinga. Bambuko privalumai: ilgaamžiškumas, atsparumas ir ekologiškumas (kadangi bambukas augdamas per metus atsinaujina, o per parą paauga net iki metro).

5_2.jpg

Miletijos (wenge) mediena. Rafinuotai ir solidžiai atrodo medienos paviršiai, ypatingai tamsaus medžio. Vientisa mediena taip pat pasižymi atsparumu.

6_1.jpg

Laminuoti paviršiai yra žemesnės kainos, tačiau nebūtinai atrodo pigiai.

7_2.jpg  clip_image001.jpg

Sintetiniai paviršiai šioje virtuvėje darbastaliai dengti lengvai valomu sintetiniu paviršiumi, kraštai - ąžuoliniai. Galutinis rezultatas - skandinaviška elegancija. 
 
Apsauginės sienelės

Už kriauklės ar viryklės nuolat tyška vanduo ar įkaitę riebalai, tad šiose vietose sienas patartina apsaugoti lengvai valomomis sienelėmis. Kaip ir renkantis darbastalius, stenkitės rasti savitų, originalių sprendimų. 

Dekoratyvinės plytelės. Vietoje apsauginės sienelės galite sieną tiesiog apklijuoti plytelėmis.

Plytelių mozaika. Jai bus reikalinga priežiūra, tačiau mozaika ne tik puikiai atrodo, bet ir optiškai didina mažą erdvę.

clip_image001_1.jpg

Nerūdijantis plienas. Nors ir itin dažnai naudojamas, nerūdijantis plienas yra geras pasirinkimas. Dėl savo savybės atspindėti šviesą nerūdijančio plieno paviršius optiškai didina erdvę ir, be abejo, yra lengvai valomas.

clip_image001_2.jpg

Stiklas. Tai praktiškas pasirinkimas apsauginei sienelei. Permatomas stiklas dera prie bet kokio stiliaus dekoro.

15.jpg

Grindų dangos pasirinkimas

Virtuvės grindims tenka atlaikyti dideles apkrovas, tad jos turėtų būti atsparios, klotos cementu ar kamščiamedžiu (kamštinis ąžuolas, augantis pietų kraštuose). Akmens plokštės - taip pat geras pasirinkmas, tačiau jei jos porėtos, teks jas izoliuoti. Tuo tarpu vientisa mediena nors  ir gali deformuotis nuo drėgmės, tačiau ją padengus laku, yra atspari. Kai kurios laminato rūšys taip pat neblogai tinka virtuvėje, tačiau tą reikia išsiaiškinti prieš perkant.

10.jpg

Poliruotos betono plytelės. Nupoliruotas betono paviršius tampa labai lygus bei yra atsparus smūgiams bei skysčiams. Tokias grindis gali įrengti profesionalūs darbininkai arba galite pasirinkti patogesnį variantą ir įsigyti jau paruoštas poliruotas cemento plyteles.

clip_image2.jpgKamštinė danga yra viena patogiausių ir ekonomiškiausių. Natūraliai atspari vandeniui bei (vieną kartą padengus izoliuojančia medžiaga) dėmėms. Tiesa, didelį plotą iškloti šia danga gali pasirodyti sunku, tačiau tokiai mažai erdvei kaip virtuvė kamščiamedis tinka idealiai bei yra ekologiškas.   

Porceliano plytelės. Kaip ir kalkakmenis, porcelianas nėra pati pigiausia medžiaga, tačiau tokios grindys bus lyg šilkinės. Porceliano plytelės tvirtos, jas lengva valyti, taigi jos kone idealiai tinka kuomet norima sukurti praktišką, bet elegantišką virtuvės stilių.

Skalūnas - šiuolaikiškas pasirinkimas, atrodantis gražiai ri natūraliai. Dėl mažo porėtumo ši medžiaga idealiai tinka virtuvėse bei pasižymi praktišku, grubesniu paviršiumi.  

v2.jpg

Kalkakmenis. Prieš kurį laiką kalkakmenio virtuvės grindys buvo gana populiarios, daugiausia dėl lygaus, rafinuoto paviršiaus. Kaip ir akmeninių grindų atveju, nukritę ant kalkakmenio daiktai lengvai duš, tačiau pačios grindys yra itin atsparios, ilgaamžės bei patrauklios išvaizdos.

v3.jpg

Nuolat naudojamai patalpai geriausia rinktis atsparias medžiagas. Nepamirškite, jog gyvenamąją erdvę sušvelninti galima kilimais.

Šildomos kalkakmenio plytelių grindys taip pat atrodo fantastiškai ir yra ilgaamžės. Tas pats tinka ir medinėms grindims, nesvarbu, ar jos dengtos laku, kalkėmis ar dažais.

Pigios plytelės ir laminatai nėra geriausias pasirinkimas. Nesvarbu, kaip kokybiškai pagamintos, šios medžiagos  nėra ilgaamžės, todėl jei nežadate greitu laiku išsikraustyti, investuokite į savo virtuvę.

Virtuvė-valgomasis
 
atvira.jpgToks kambarys - ir virtuvė, ir valgomasis, ir gyvenamasis kambarys viename - milžiniškas privalumas parduodant butą. Tokiame kambaryje dieną ir naktį verda gyvenimas, jame galima ir gaminti maistą, ir vakaroti ant sofutės. 

Kodėl virtuvės-valgomieji tokie populiarūs?

Dabartinis gyvenimo būdas nutolo nuo tradicinio šeimos paveikslo, kuomet, atėjus pietų metui, šeima susirenka valgomajame. Vietoj to, dirbantys tėvai vos spėja suktis virtuvėje, tuo pat metu padėdami vaikams atlikti namų darbus bei kurdami planus savaitgaliui. Ir (nors ne visi tą pripažįsta) dar mėgsta ir „fone" palikti įjungtą televizorių, kad be visų darbų, dar spėtų sekti muilo operų siužeto vingius..

Taigi, privalumų toks kambarys turi begalę. Norint jį įsirengti, nebūtina pradėti smarkiai plėsti ir keisti namų erdvės. Jei greta virtuvės yra retai naudojamas valgomasis, pakaks išgriauti juos skiriančią sieną. O galbūt namuose ir taip yra daug erdvės, tačiau reikia permąstyti, kaip ją naudoti.

Viskas-viename kambarys:

Privalumai:

 • Manoma, jog ateityje butų, kuriuose virtuvė sujungta su valgomuoju, paklausa augs ar bent jau liks tokia pati, apskaičiuokite galimą pelną, jei būstą norėsite parduoti.
 • Ar jūsų namai yra šeimoms patraukliame rajone? Įrengus virtuvę-valgomąjį, tokie namai įgautų dar didesnę pranašumą.
 • Kuomet namuose yra daug atviros erdvės, ja nesunku manipuliuoti, pavyzdžiui, prireikus vietoje  fotelių poilsio zonoje įrengti darbo vietą ir pan.
 • Namai be sienų leidžia šeimai nuolat bendrauti ir būti kartu, net kuomet visi jos nariai yra užsiėmę skirtingas darbais: televizoriaus žiūrėjimu, darbu, maistu.

Trūkumai:

 • Jei išgriovus sienas bute neliks atskiro kambario, galbūt geriau tokios idėjos atsisakyti. Privačios erdvės trūkumas gali atbaidyti pirkėjus.
 • Kuo didesnė atvira erdvė, tuo daugiau bus sunaudojama šilumos energijos, tad patartina įsirengti šildomas grindis.

Erdvė

Jei jau turite didelį kambarį, kuriam iki bendro virtuvės-valgomojo trūksta tik kelių sofų, paprasčiausia būtų išgriauti sieną tarp virtuvės ir šio kambario ar koridoriaus. Pašalinti vidinėms, ne atraminėms sienoms nereikia specialaus leidimo, be to, tai daug nekainuos. Vis dėlto būtina prieš pradedant griovimo darbus pasikonsultuoti su profesionalais. Nusibraižykite bent apytikslį būsimos virtuvės planą - netekę sienos turėsite mažiau vietos spintelėms, taigi naujas planas turi tai kompensuoti, pvz., gali būti įtraukta "salelė" su spintelėmis.

1_3.jpg

Stilingas ir elegantiškas virtuvės interjeras su oranžinėmis stiklinėmis plytelėmis geometrinio rašto fone. Gražūs lengvi pieno butelį primenantys šviestuvai.

Kompromisas - plati durų anga

Jei visos sienos versti jums nesinori, ar tiesiog namuose nėra pakankamai vietos didelei bendrojo kambario erdvei, tačiau norite atviros virtuvės, praplatinkite esamas duris tarp virtuvės ir valgomojo. Tokiu būdu išsaugosite visus dviejų atskirų kambarių privalumus kartu sukurdami atviros erdvės įspūdį.

Detalės, detalės

Buitinė technika: slėpti ar demonstruoti?

Paslėpus buitinę techniką, kambarys atrodys mažiau panašus į standartinę virtuvę - tai itin svarbu, kuomet šiame kambaryje planuojate ne tik daug nuveikti, bet ir ilsėtis. Jei vis dėlto norite šiek tiek pademonstruoti šiuolaikiškiausią techniką, pavyzdžiui, milžinišką šaldytuvą  arba kavos aparatą, įmontuotą į sieninę spintelę, rinkitės labiausiai derančius (arba originaliai išsiskiriančius) prie kambario stilistikos.

Kuomet virtuvė atvira, nieko nepaslėpsi - visi buitiniai rakandai (skalbimo mašina) taps matomi visiems. Tokiu atveju geriausia įsigyti kelias aukštas, lubas siekiančias spinteles grakščiomis durelėmis ir jose viską sutalpinti.

Priedai

Dideliame ir nuolat užimtame kambaryje iškyla chaoso ir netvarkos problema. Jos išvengti galima pasirinkus tinkamas subtilias spalvas ir tekstūras, kurios tarpusavyje sujungs atskiras detales.

Tos pat spalvos sienos ir grindys pagilins „vieno didelio kambario" įspūdį, tuomet liks tik atskirti tam tikras zonas, pvz., minkštais baldais ir aksesuarais. Pavyzdžiui, patieskite kilimą ir padėkite kelias pagalvėles bendrojo kambario zonoje - tos pat spalvos, kaip ir "takelis" valgomajame bei indai virtuvės lentynose.

Galvokime praktiškai: sofos užvalkalai turi būti nuimami, kilimai - tokie, kuriuos galima skalbti ar bent jau išvalyti kempine, o grindys - itin atsparios.

Virtuvės stilius, formos, dydis

Nedidelė virtuvė. Net jei jūsų virtuvė nedidelė, tai nereiškia, kad ji negali būti itin stilinga ir praktiška - tam tereikia tinkamo išplanavimo. Mažai virtuvei sukurti tinkamą stilių reikia įgūdžių, kadangi persistengus kambarys taps slegiantis, o padarius per mažai - nuobodus.

Jei namuose nėra itin daug erdvės, geriausia išeitis - išnaudoti skirtingo išdėstymo privalumus. Yra kelios pagrindinės taisyklės, kuriomis remiantis, esama erdvė išnaudojama maksimaliai, o norint "tilpti" į biudžetą, teks atidžiai rinktis baldus ir medžiagas.

 • v9.jpgDydis nesvarbu. Su valgomuoju sujungta virtuvė nereiškia didelės erdvės - ir mažesniame kambaryje galima atskirti valgymo/sėdėjimo zoną. Pavyzdžiui: dvi skirtingos virtuvės, du skirtingi požiūriai - didelėje virtuvėje "salelė" gali būti naudojama kone viskam, nuo maisto gamybos iki stalo ar spintelių. Mažesnėje virtuvėje labiau tiktų nedidelis pusryčių baras vietoje stalo, tik vietą jam reikia parinkti tokią, kad būtų ir praktiška, ir atvira.
 • Jei vietos daug, išnaudokite ją protingai. Išplanavimo pasirinkimas priklauso nuo pagrindinės virtuvės paskirties - ar ja naudositės kasdien, ar tai bus ir svečių priimamasis, kiek žmonių joje norėsite sutalpinti ir t.t. Galima visą laisvą erdvę palikti sėdėjimo zonai arba milžiniškam pietų stalui. Prieš planuodami, pabandykite įsivaizduoti visą šeimą, besinaudojančia virtuve dabar ir po keleto metų. 
 • Virtuvę padalinkite į zonas. Kad atvira virtuvė "pasiteisintų", ją reikia padalinti į kelias zonas, kitaip tariant - fiziškai pažymėkite skirtingų erdvių ribas. Tai galima padaryti pastatant barą, padalinti virtuvę skirtinga grindų danga ar apšvietimu. 
 • Dekoruokite paprastai. Paprastumas yra svarbiausias dalykas. Jei virtuvę užversite aksesuarais, ji paprasčiausiai atrodys netvarkinga. Dekoruokite su saiku, švelniomis spalvomis, darbastaliai tegu būna švarūs ir neapkrauti, apstatymas paprastas. Virtuvinius baldus rinkitės iš vieno komplekto, lakoniškų formų, bet stilingus. 
 • Paslėpkite dalį daiktų. Atvira virtuvė labiau nei bet kuri kita turi būti tvarkinga, tad jei nepavyksta palaikyti tvarkos spintelėse ir lentynose, dalį daiktų paslėpkite - t.y., visa buitinė technika tegul būna integruota į sienas ar paviršius, spintelės be rankenėlių, darbiniai paviršiai kuo mažiau apkrauti. Daiktus nuo darbastalių sukraukite į dideles spintas.
 • Rinkitės baldus ant kojelių. Atvira virtuvė - tai ta vieta, kur lengvai perstumiami baldai itin tinka. Prie vandens ar elektros tinklo prijungtą techniką išstačius palei sienas, "salelė" tegul būna lengvai perkeliama, tai itin pravers ateityje keičiant išplanavimą.
 • Ir maža virtuvė gali būti atvira. Jei kambarys atviro išplanavimo, tai dar nereiškia, kad jame itin daug vietos virtuvei. Pirmenybė teikiama spintelėms ir darbo paviršių plotui, patartina įsirengti "salelę" ir ją naudoti kaip paviršių maistui gaminti, stalą bei spinteles.
 • Maža neįprastų formų virtuvė. Jei jūsų virtuvė neįprastos formos ar padalinta į kelias dalis, teks išnaudoti kiekvieną centimetrą. Geriausia išeitis - aukšti baldai, į kuriuos telpa visi reikiami daiktai, o taip pat - lentynėlės visur, kur tai įmanoma, papildomiems daiktams susidėti (pavyzdžiui, kulinarijos knygoms). 
 • 3_2.jpgUždenkite. Subtilumas, įrenginėjant mažą virtuvę - neįkainojamas privalumas. Pavyzdžiui: slankiojančios durys, uždaromos, kai virtuve nesinaudojama, arba santūrūs baldai, kurių įmanoma ir nepastebėti. Kodėl subtilumas naudingas? Kuo paprastesnis kambarys, tuo jis atrodo didesnis. 
 • Ir maža virtuvė gali būti įspūdinga. Jei jus žavi spalvos ir ryškūs akcentai, šiek tiek jų suteikti virtuvei - tik į gera (jei tai daroma teisingai). Išbandykite atspindinčias šviesą spintelių dureles ir plokštes ant sienų, šiltas spalvas. Visa tai padės virtuvę padaryti jaukesne bei erdvia. 
 • Paieškokite užslėptos erdvės. Turint mažą virtuvę, praverčia gudresni sprendimai: ten, kur įmanoma - baras, taip pat baldai ant kojelių, kadangi matant daugiau grindų ploto, erdvė atrodo didesnė, ypač tada, kai grindys blizgios.

Išmatavimai 

Jei nesate tvirtai apsisprendę, kokie baldai ir technika tinkami jūsų virtuvėje bei kaip jie turėtų būti išdėstyti, patartina susitarti dėl darbų su trimis skirtingomis kompanijomis. Kiekvienas susitikimas užims porą valandų, jam turėsite pasiruošti - pateikti tikslius išmatavimus. Kai jau turėsite tris sudarytus planus, pasirinkite labiausiai jums patikusią kompaniją ir paprašykite prie jų parengto projekto prijungti ir kitas jums patikusias idėjas. Nesivaržykite ir koreguokite projektą tol, kol būsite juo 100 proc. patenkinti ir atsispirkite nereikalingiems priedams. Patogiausia yra samdyti pasirinktos kompanijos siūlomus darbininkus, kadangi jei kiltų kokių problemų, jos būtų išsprendžiamos kur kas greičiau ir, tikėtina, be nereikalingo streso.

Statote priestatą? Ar verta stengtis?

Jei ruošiatės statyti priestatą naujiems kambariams, verta pasisamdyti architektrą bei profesionalius statybininkus. Žinokite, jog kad priestatas namo vertę padidins apie 10 proc., tad skaičiuodami išlaidas stenkitės nepersistengti taupydami ir pirmenybę teikti kokybei.

Jei norite padidinti virtuvės erdvę, tačiau nenorite prarasti gretimo atskiro kambario, geriausia išeitis - priestatas, tačiau reikia atsiminti, kad tai kainuos gerokai brangiau bei reikės statybos leidimų bei paisyti įvairių apribojimų. Jei savo nuosavybės plotą (įskaitant ir virtuvę) siekiate padidinti, reikės gauti specialų leidimą. 

Taigi, tarkime, jau pastatėte priestatą, išgriovėte sieną ar tiesiog iš naujo padalinote namų erdvę. Dabar laikas atidžiai apmąstyti naujojo ploto panaudojimą. Savaime suprantama, jog virtuvė ir svetainė turi būti arti viena kitos, o gyvenamasis kambarys - šiek tiek atskirtas.

 • Centrinė "salelė" - tai ne tik darbastalis, suteikiantis galimybę gaminant maistą bendrauti su namiškiais, bet ir savotiškas skiriamasis taškas tarp virtuvės ir kitos erdvės. Galima netgi pabandyti "salelėje" įrengti ir valgomajį stalą (jei jam pastatyti kitoje erdvėje neužtenka vietos).
 • Jei naujasis kambarys yra prie išorinės sienos, virtuvės prietaisus ir buitinę techniką geriau montuoti prie priešingos sienos, kad atvykę svečiai iškart nepatektų į virtuvės erdvę.
 • Tokiam kambariui labiau tinka ne tokie griežti baldai: atviros lentynos vietoje pakabinamų spintelių, baldai ant kojelių vietoje įmontuotų į sieną, tarpusavyje derantys, bet skirtingi nei kiti baldai, stalas bei kėdės.
 • Jei tai nuolat užimtas kambarys, visus pirkinius jam rinkitės neutralių spalvų, nesvarbu šviesius ar tamsius. Juos visada bus galima paįvairinti spalvotais dažais ar originaliais aksesuarais.

 

Šaltinis www.asa.lt

Draudžiama naudoti ir platinti šio puslapio turinį be UAB Vektrona sutikimo.
 Titulinis
 

Klausimas

Ar perkate internetu buitinę techniką ?

Atsiliepimas

Įrašykite savo atsiliepimą.
El. pašto adresas
Įrašykite saugos kodą
Saugos kodas
Stipriausi lietuvoje
mokilizingas.lt
Pavasario proga – akcija, kiekvienam nusišypsojusiam!
Saugu pirkti
Gyvas medis EPA
Omni ID
My status